Za zpožděný nebo zrušený let máte nárok až na 600 EUR!

Nenechte si ujít svůj nárok na odškodnění za nekorektně proběhlý let.

Váš nárok může být až do výše 600 € dle typu pochybení letecké společnosti.

Při zpoždění letu o více než 3 hodiny či při jeho zrušení máte nárok až na 600 EUR a to až 3 roky zpětně! Na kompenzaci máte právo také v případě, že jste nestihli navazující let. Nároky vyplývají z nařízení Evropského parlamentu a Rady EU. Náhradu škody žádejte i při poškození nebo ztracení vašeho zavazadla.

Obraťte se na nás a my vám získáme maximální možnou kompenzaci!

Zpožděný let

Nárok na kompenzaci vzniká každému cestujícímu ve chvíli, kdy je jeho let opožděn o 3 hodiny a více. Výjimkou je pouze zpoždění letu z důvodu tzv. mimořádných okolností, tedy takových, kterým dopravce nebyl schopen zabránit. Výše odškodnění se v letecké dopravě pohybuje od 250 do 600 € a reklamaci je možné provést až 3 roky zpětně.

Zrušený let

Při zrušení letu v posledních 14 dnech máte nárok na odškodnění 250 – 600 €. Výše odškodnění se stanovuje podle délky zrušeného letu. Letecké společnosti se zříkají odpovědnosti pouze při mimořádných okolnostech. Při zrušení letu však vždy máte nárok na vrácení peněz za letenku.

Nestihnutí navazujícího letu

V případě zmeškání navazujícího letu kvůli zpoždění nebo zrušení letu předešlého, máte nárok na finanční komepenzaci až 600 €! Lety však musejí být zakoupeny na jednu letenku či  jednu rezervaci. V případě, že dojde k mimořádným okolnostem, nárok na doškodnění nevzniká, letecká společnost však cestujícímu musí zajistit náhradní let a případné ubytovaní.

Odepření nástupu na palubu letadla

Pokud dopravce vyloučí cestujícího z přepravy jen proto, že již na palubě není místo, má cesatující nárok na odškodnění 250 – 600 €.

%d blogerům se to líbí: